Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

Wersja polska Wersja angielska Wersja rosyjska

Szybki kontakt

tel.:+48 83 35 11 426
fax: +48 83 35 28 490

e-mail: cheese@spomlek.pl

O Spomleku

Początki Spółdzielczej Mleczarni Spomlek sięgają początków XX wieku, kiedy to w 1909 roku
w niewielkiej miejscowości Wola Skromowska nad Wieprzem została założona pierwsza w Królestwie Polskim spółka mleczarska oparta na zasadach spółdzielczych.

Idea spółdzielczości po dziś dzień jest jedną z najważniejszych przyświecających codziennej działalności Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.

Spomlek, dzięki swemu położeniu we wschodniej Polsce oraz wieloletniemu wysiłkowi włożonemu przez wydział surowcowy może poszczycić się nowoczesną i dobrze zorganizowaną bazą producentów mleka wysokiej jakości - spełniającego najwyższe wymagania i standardy UE i innych krajów.

Spomlek obejmuje swoim działaniem tereny charakteryzujące się niskim uprzemysłowieniem, bogatą szatą roślinną. O ekologicznych walorach tych stron położonych z dala od niszczycielskiej działalności człowieka. Spomlek przykłada ogromna wagę do zachowania tego dziedzictwa naturalnego.

Spomlek dziś jest przykładem doskonałej kompozycji dwóch, ważnych w procesie produkcji żywności, elementów: poszanowania dobrych tradycji z nowoczesnością. Rezultatem jest bogata oferta serów o najwyższej międzynarodowej jakości i wyśmienitym unikalnym smaku wynikającym z ekologicznych nadbużańskich łąk oraz wysokiej jakości proszki mleczne.

W sprzedaży produktów istotną role odgrywa export, Najbardziej cenionymi produktami eksportowymi są produkowane przez nas ser dojrzewające, masło oraz wyroby proszkowane. Wśród głównych kierunków exportu możemy pochwalić się sprzedażą do państw UE, Rosji, Kanady i USA, Bialorusi, Ukrainy, Izraela, Gruzji Azerbejdżanu i Armenii.

Zastosowanie najnowocześniejszych w Polsce i na świecie technologii produkcji proszków mlecznych pozwoliło SM Spomlek na zajęcie pozycji niekwestionowanego lidera jakości. Jesteśmy w stanie sprostać najtrudniejszym wymaganiom naszych klientów. Nasze wyroby proszkowane mogą się również pochwalić certyfikatem koszerności.

Celem działalności Spółdzielczej Mleczarni Spomlek jest produkowanie wyrobów bezpiecznych, spełniających wymagania i oczekiwania naszych Klientów, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego i zapewnieniu bezpiecznych warunków pracy.

Na każdym etapie produkcji dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym Klientom najlepszej wyroby jakości i spełnić ich wymagania.

Potwierdzeniem naszych starań są uzyskane przez nas certyfikaty:

Ponadto możemy się także pochwalić dwoma nowoczesnymi laboratoriami:

Laboratorium Oceny Surowca - zajmujące się oceną mleka surowego Laboratorium Zakładowe – mające na celu nadzorowanie toku produkcji oraz zgodności wyrobu gotowego.